Quantcast
Channel: TESTY SPRZĘTU – Wieczna Tułaczka – blog dla górskich wariatów
Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

BUFF Z KAPTUREM – HOODIE BUFF

$
0
0

GENEZA ZAKUPU

Z myślą o jesiennych aktywnościach planowałam zakup softshella. W moim przedziale cenowym (ok. 300 zł) i jakościowym znalazłam jeden damski softshell spełniający niemal wszystkie moje fanaberie. Ów softshell miał jedną poważną wadę – brak kaptura. A na kaptur uparłam się jak osioł, bo moja ukochana bluza streczowa również go nie posiada. Jak wiadomo na szlaku bywa raz zimniej, raz cieplej, a ciągłe chowanie i wyciąganie czapki z plecaka nie uśmiecha mi się. Moja niechęć do czapki wynika też z czystej kobiecej próżności, a dokładnie z faktu, że mój fryz nawet po chwili noszenia tego ustrojstwa klapnie do tego stopnia, że wyglądam jak Łysek z pokładu Idy… Łeb wyciągnięty spod kaptura nie przejawia takiego stopnia oklapnięcia i jako tako prezentuje się na zdjęciach. 😉 Chciałam kaptura!! No i znalazłam.

HOODIE BUFF

Firmę Buff na pewno kojarzycie z wielofunkcyjnych chust, zwanych buffami, które zrobiły niezłą furorę na całym świecie. Hoodie Buff to połączenie kaptura z buffem, które stanowi alternatywę dla szalika i czapki. Hoodie Buff wykonany jest z podwójnej warstwy cienkiej elastycznej mikrofibry osłaniającej szyję i nos. Kaptur wykonano z ciepłego i miękkiego materiału Polartec Classic 100. Szczególna struktura włókien powoduje, iż wilgoć jest odprowadzana za zewnątrz, a kaptur posiada dobre właściwości oddychające.

czarny kapturek

czarny kapturek (2)

czarny kapturek (3)

HOODIE BUFF

Mój Hoodie noszę na spacerach w mieście, na rowerze i w górach. A jak się sprawował? Dla mnie bomba, ale dlatego, że Hoodie miał odpowiednią oprawę.

TERMIKA I WIATROSZCZELNOŚĆ

Hoodie nadaje się idealnie na jesienne i wiosenne aktywności. Kaptur jest dosyć ciepły, jednak całkowicie przewiewny. Przy cieplejszym wietrze nie stanowi to żadnego problemu, ale przy zimnych jesiennych porywach kaptur nie chronił całkowicie. I na takie bardzo zimne i wietrzne dni wymagane są wspomagacze. Kaptur użytkowałam w temperaturach 0-15 stopni.

Dla mnie jest to po prostu wiatrówka, którą kupiłam razem z kapturem do bluzy streczowej i taki komplet pełni funkcje softshella, a jest bardziej uniwersalny!

Kaptur wiatrówki po założeniu wygląda jak czepek, ale z moim hoodiem komponuje się idealnie :)

Kaptur wiatrówki po założeniu wygląda jak czepek, ale z moim hoodiem komponuje się idealnie 🙂

czarny kapturek (5)

Tomek lubi kaptury i zazdrości mi hoodiego :)

Tomek lubi kaptury i zazdrości mi hoodiego 🙂

Dla tych co nie posiadają wiatrówki lub potrzebują ochrony do bardziej zimowych aktywności lepszym wyjściem będzie Hood Buff, z wiatroszczelnym kapturem posiadającym Gore Windstopper.

KOMIN

Komin nie przylega ściśle do szyi, gdyby tak było to nie przeszedł by przez kopułkę. Na początku złościłam się na to, ale w terenie okazało się to dobrym rozwiązaniem. Mała przestrzeń między mikrofibrą a szyją dawała delikatny przewiew, przyjemny w cieplejsze dni. Buffa można też tak ułożyć, żeby zminimalizować tę wolną przestrzeń. Podczas dużej pizgawicy zapinałam golf mojej bluzy streczowej, a buff dodatkowo ją ogrzewał. Należę do zmarźlaków i bardzo nie lubię, jak mi wieje po karku.

KOMINIARKA

Genialnym rozwiązaniem jest dodatkowa warstwa materiału, schowana w kominie, którą można zakryć policzki i nos. Hoodie Buff może więc pełnić funkcję kominiarki. Producent zapewnia, że dodatkowa wartswa materiału posiada jony srebra, dzięki temu warstwa pozostaje dłużej świeża i wolna od zapachów.

ODDYCHALNOŚĆ

Kaptur jest przewiewny, a więc i z oddychalnością nie ma problemu. Nie odczuwałam też żeby zbierała się jakakolwiek wilgoć. Zarówno kaptur jak i komin były zawsze suche.

ROZMIAR

Rozmiar Hoodie Buffa jest uniwersalny. Jest on dość spory, ale dla dziewczyn to dodatkowy plus – swobodnie mieszczą się pod nim upięte włosy. Wierzcie mi, że zbyt mały kaptur to straszna zakała, już to kiedyś przerabiałam…

CENA

To największa wada. Standardowy Hoodie Buff kosztuje 129 zł, choć są i droższe okazy. Ja swój wyrwałam w promocji za 90 zł. Cena wydaje mi się zbyt wysoka, jednak szarpnęłam się z myślą, że kaptur będzie mi służył latami.

czarny kapturek (7)

PODSUMOWANIE

Nie jest to niezbędny element wyposażenia, ale przyjemny i przydatny gadżet. Bardzo funkcjonalny, jeśli zestawimy go odpowiednio z innymi elementami garderoby. Wiatrówka + polar tudzież bluza streczowa + Hoodie Buff to idealne połączenie!

OCENA: 4,5 na 5

Hooodie noszę też do cywilnych ciuchów.

Hooodie noszę też do cywilnych ciuchów.

Mój kaptur mam od początku września, użytkuję go zbyt krótko, by stwierdzić w jakim tempie się zużywa. Jednak post będę edytować i uzupełniać o te informacje.

Pozdrawiam,

Madzia / Wieczna Tułaczka

 

***

Tu też jest fajnie:

Facebook    Instagram

 

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

Latest Images

Trending Articles